You are here
Home > Zdrowie i Uroda > Zdrowe produkty z orzecha kokosowego

Zdrowe produkty z orzecha kokosowego

orzech kokosowy to samo zdrowie

Orzech kokosa z przebojem wdarł się do polskiej kuchni. Coraz częściej sięgamy po naturalne produkty jego pochodzenia. Chętniej kupujemy gotowe jak również sami przyrządzamy w domu np. mleko kokosowe i mąkę kokosową. Wystarczy jeden dzień i możemy przyrządzić smaczne naleśniki bananowe z zawartością mąki kokosowej, smażone na oleju kokosowym.

Mąka kokosowa to również idealny dodatek do wypieków np. kruchych ciasteczek o nieziemskim, kokosowym aromacie. Mąka kokosowa zawiera cenny błonnik. Już niewielka jego ilość dodawana do posiłków wpływa na stan zdrowia. Można ją dodawać do zup, sosów, deserów i ciast. Kolejnym oryginalnym składnikiem na kuchennych półkach jest olej kokosowy.

To bogate źródło wielu kwasów tłuszczowych – średnio i krótko łańcuchowych. Doskonale wspomaga odchudzanie, reguluje metabolizm i korzystnie wpływa na inne narządy wewnętrzne. Olej kokosowy znalazł szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, medycynie naturalnej jak i w kosmetyce. Posiada silne właściwości grzybobójcze, bakteriobójcze i wirusobójcze. Wspomaga odporność, zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób w tym problemów z sercem.

Olej kokosowy to bomba witaminowa korzystnie wpływająca na wygląd naszej skóry. Nakładany na zmiany skórne działa nawilżająco, kojąco. Zawartość licznych składników przyspiesza gojenie ran, łagodzi egzemę, świąd podczas alergii. Nadaje się do pielęgnacji skóry dziecka już od pierwszego dnia, jest hipoalergiczny. Olej kokosowy to doskonałe serum do włosów. Nałożony chroni włosy przed utratą protein oraz odżywia.

Czytaj więcej na: oleje-kokosowe.pl

Dodaj komentarz

Top