You are here
Home > Dom i Ogród > Zalety tynków cementowo-wapiennych

Zalety tynków cementowo-wapiennych

tynki cementowo-wapienne Kraków

Tynki są bardzo ważnym elementem wykończenia ścian. To właśnie one stanowią ostatnią warstwę, którą mamy na widoku przez cały okres przebywania w pomieszczeniu. Wyjątkiem mogą być jedynie sytuacje gdy na ścianie położymy tapetę lub materiał, który zasłoni całość ściany.

Jednak dziś już odchodzi się od tych standardów i najczęściej ściany są widoczne w całości. Aby ładnie wykończyć ściany, potrzebne są odpowiednie rodzaje tynków. Przez lata stosowano przeróżne rodzaje tychże, jednak ostatnimi czasy bardzo popularne stały się tynki cementowo-wapienne. Takie rodzaje tynków zapewniają gładką powierzchnię na których nie tworzą się wżery. Oprócz tego łatwo jest z nich zmywać zabrudzenia. Dzięki temu bardzo łatwo utrzymać ściany w czystości.

Kolejną zaletą tynków tego typu jest łatwość malowania. Już po nałożeniu pierwszej warstwy farby otrzymujemy pożądany efekt, dzięki czemu malowanie trwa krócej i nie wymaga tak dużych ilości farby. Wszystko to sprzyja oszczędnością, dlatego nie jest niczym dziwnym że tynki cementowo-wapienne stały się tak popularne i chętnie wybierane przez konsumentów. Również ekipy remonto-budowlane chętnie wykorzystują ten rodzaj, ponieważ łatwo się je zaciera i wyrównuje wszelkie niedogodności typu wgłębienia, wypukłości czy rysy. Nawet gdy powierzchnia ma już kilka lat i przeprowadzamy remont, wystarczy delikatnie zatrzeć ścianę papierem o niezbyt dużej gradacji, a powierzchnia znów stanie się gładka jak szkło. To najlepszy dowód na skuteczność tynków cementowo-wapiennych i ich trwałość przez długie lata. Trzeba tu powiedzieć jasno, że dziś chcemy mieć ładne i czyste ściany możliwie niskim kosztem. Opisane rodzaje tynków wydają się więc być najlepszym wyjściem z sytuacji.

Zobacz też: tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside System

Dodaj komentarz

Top