You are here
Home > Dom i Ogród > Urozmaicenie wnętrza

Urozmaicenie wnętrza

profil aluminiowy

Ściany umalowane, meble wstawione, a jednak czegoś w nowo wyremontowanym wnętrzu nadal brakuje? Bibeloty, otóż to! Wygląd i faktura ścian oraz odpowiednie meble to jedynie część sukcesu, jeśli chodzi o uzyskanie niepowtarzalnego charakteru wnętrza.

Najczęściej spotykanym urozmaiceniem ścian jest wieszanie na nich przeróżnych zdjęć, obrazków, malowideł itp. Najczęściej takie dzieła oprawia się w ramki drewniane. Ze względu na łatwość kształtowania, ramki z drewna pozwalają uzyskać naprawdę ciekawe kształty (poprzez frezowanie), a do tego są stosunkowo tanie. Powierzchnia takich ramek może być wykończona tradycyjnie, poprzez olejowanie lub częściej lakierowanie w naturalnych kolorach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby drewniane ramki udawały np. ramy aluminiowe.

Jeśli chodzi o te ostatnie, to podkreślą charakter nowoczesnych wnętrz. Ramy ze stopów aluminium są niezwykle trwałe i do tego bardzo lekkie. Ich zaletą jest też znaczna wytrzymałość na obciążenia, toteż takie ramki mogą zostać wykorzystane do oprawienia cięższej zawartości. Należy jedynie pamiętać o solidnym przytwierdzeniu ich do ścian.

Bardzo ciekawym i praktycznym ściennym gadżetem jest zegar. W odróżnieniu od ramek nie spełnia jedynie funkcji estetycznej, ale przydaje się do bieżącego kontrolowania czasu. Zegary ścienne potrafią być niezwykle wymyślne. W niektóre można oprawić własne zdjęcia, inne świecą w nocy lub pokazują czas w jakiś wysublimowany sposób, np. za pośrednictwem kodu binarnego. Ważne, aby umieć taki zegar odczytać.

Dodaj komentarz

Top