You are here
Home > Dom i Ogród > Technologia LED i jej zalety

Technologia LED i jej zalety

oświetlenie LED

Oświetlenie LED to bardzo zaawansowane źródło światła.  Pociąga ze sobą dużo zalet takich jak:

-Ekologia (Diody LED nie posiadają szkodliwych dla środowiska substancji)

-Oszczędności (Dzięki bardzo małym stratą podczas przetwarzania prądu w światło)

-Mały rozmiar (W przeciwieństwie do zwykłej żarówki, oświetlenie LED jest bardzo małych rozmiarów dzięki temu możemy chociażby zamontować oświetlenie w niedostępnych dla zwykłej żarówki miejscach)

-Odporność na zepsucia (Oświetlenie LED w swojej konstrukcji nie posiada żadnych elementów podatnych na zepsucia oraz uszkodzenia. Diody są również odporne na wilgoć oraz wstrząsy czy
upadki)

-Możliwość świecenia na dany kolor (Chociaż w podstawowej Diodzie LED dostępne kolory  to: biały, zielony, niebieski, czerwony czy żółty, to na rynku nie brakuje modułów, które pozwalają zmienić kolor na praktycznie nieograniczoną paletę barw światła)

-Niskie napięcie zasilacza (Pojedyncze diody potrzebują od 2V do 4V jest to bezpieczne napięcie połączone z dobrym zasilaczem nie ma obaw przed porażeniem.

-Czas pracy (Markowe Diody LED świecą od 30 tysięcy godzin aż do 100 tysięcy. Jednak po 30 tysiącach godzin Dioda się nie spali, jak w zwykłej żarówce. Po przekroczeniu określonego czasu przez producenta Dioda zacznie stopniowo tracić jasność.

Zasilacz LED to urządzenie, które zmienia wyższe napięcie na niższe. Jest on niezbędny do instalacji Oświetlenia Led.

Wyróżniamy również zasilacz montażowy LED, który służy do zasilania wszelkich instalacji działających na napięciu 12 V. Wykorzystywane są przede wszystkim do oświetlenia opartą o technologię LED jak: Taśmy LED, moduły, oprawy LED jak również do reklam, napisów i tablic informacyjnych.

Więcej o zasilaczach LED: https://led-labs.pl/zasilacze-led

Dodaj komentarz

Top