You are here
Home > Biznes i Finanse > Sprowadzanie zwłok z zagranicy

Sprowadzanie zwłok z zagranicy

Obecnie coraz więcej Polaków postanawia zamieszkać za granicą. Ilość naszych rodaków mieszkających poza granicami naszego kraju jest naprawdę oszałamiająca. Sto dwadzieścia trzy lata zaborów, wojny, następnie komunizm i związane z nim prześladowania sprawiły, że wiele milionów Polaków żyje za granicą.

Wiele ekspertów twierdzi, że statystyki są błędne, ponieważ część osób nie posiada wyrobionego obywatelstwa polskiego. W związku z tym niektórzy eksperci zakładają, że za granicą może przebywać przynajmniej trzydzieści milionów osób, które posiadają polskie korzenie. Jest to prawie tyle samo, co ilość Polaków mieszkająca w naszym kraju. Część z naszych rodaków, choć zmuszona do życia na obczyźnie, pragnie powrotu do swojego kochanego kraju. Jeśli nie udaje im się ta możliwość za życia, to przynajmniej pragną zostać pochowani obok swoich rodziców, na ziemi na której się wychowywali i spędzili kilkanaście beztroskich lat życia. Jest to procedura niezwykle kosztowna, jednak spełnienie ostatniej woli zmarłego jest naszym obowiązkiem, zwłaszcza, jeśli zmarły zostawił nam w spadku na ten cel pieniądze. Przewóz zwłok z zagranicy jest bardzo kosztowną procedurą.

Przede wszystkim uzależniony jest on od kraju, z którego zostaną sprowadzone zwłoki do naszego kraju. W przypadków krajów z Unii Europejskiej bardzo łatwo jest znaleźć informacje na temat średnich kosztów sprowadzenia ciała. W przypadku Niemiec jest to około od czterech do pięciu i pół tysiąca złotych. Dokładna cena będzie ustalona na podstawie regionu Niemiec, z którego będziemy transportować zwłoki. W przypadku innych kontynentów, procedura ta jest o wiele bardziej skomplikowana i wymaga załatwienia wielu formalności. Ciężko jest też ustalić dokładny koszt sprowadzenia ciała.

Zobacz też: Przewóz zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy

Dodaj komentarz

Top