You are here
Home > Hobby i Rozrywka > Smaki ciast z dzieciństwa

Smaki ciast z dzieciństwa

chlebek bananowy

Myśląc o kuchni i o gotowaniu, większość z nas ma na myśli przede wszystkim smaki dzieciństwa. To nimi kierujemy się wykonując potrawy w naszym dorosłym życiu, czy też piekąc ciasta. Niestety sam zapamiętany smak to nie jest podstawa to wykonania konkretnych dań. Łatwiej sprawa wygląda w przypadku potraw obiadowych, możemy poeksperymentować, szukać smaku dzieciństwa jeśli znamy podstawy. Inaczej ma się sprawa w przypadku ciast.

Bardzo ważne są w nich odpowiednie proporcje i zastosowanie wszystkich składników, które ciężko jest nam zidentyfikować po samym spróbowaniu placka. Dlatego prawie w każdym domu można znaleźć zeszyty naszych mam i babć, w których znajdziemy przepisy na ciasta. To prawdziwe skarby, pielęgnowane przez lata, skrzętnie chowane przed zabrudzeniem czy zniszczeniem. Można w nich znaleźć zapomniane przepisy lub istotne wskazówki dotyczące wypieków.

Jeśli jednak w naszym domu nie posiadamy takiego skarbu, z całą pewnością znajdziemy przepis na ciasto w książkach kucharskich czy też, na bardzo popularnych teraz, blogach kulinarnych. Jeśli zależy nam na nowoczesnych smakach i połączeniach to idealne będą właśnie blogi kulinarne. Jest ich w internecie całe mnóstwo, co więcej bardzo często przedstawiają one bardzo ciekawe przepisy na ciasta i nie tylko.

Można nawet znaleźć takie, które zajmują się na przykład gotowaniem tylko wegańskim, z przepisami fit czy też dedykowane konkretnym schorzeniom na przykład nie tolerancji na gluten. Dzięki takim stronom internetowym osoby cierpiące na pewne nietolerancje czy też schorzenia nie muszą rezygnować z przyjemności jedzenia. Smak dzieciństwa to coś bardzo ważnego w naszym życiu, ponieważ przywołuje przyjemne wspomnienia z naszych lat młodzieńczych, dlatego warto je pielęgnować.

Dodaj komentarz

Top