You are here
Home > Dom i Ogród > Sezon na remont w pełni

Sezon na remont w pełni

remont mieszkania to czasochłonne zajęcie

Kiedyś nadchodzi chwila, gdy głowa rodziny podejmuje decyzję: remont. I zaczyna pandemonium, przy którym Armageddon jest niewartym wzmianki drobiazgiem. Remont mieszkania najlepiej zlecić fachowcom: firma budowlana zrobi to sprawniej niż najlepsza „złota rączka”. Nie mówiąc już o tym, że usługi remontowe wykonywane przez 2-3 osoby jednocześnie, nawet przy wydatnej pomocy pana domu, skończą się szybciej niż jednoosobowa partanina.

Jeśli wybór padnie na firmę budowlaną, to albo renomowaną, albo z polecenia. Najlepszy jest marketing szeptany – jeden fachowiec polecony przez cztery zadowolone rodziny znaczy na rynku więcej, niż zakład, choćby był i notowany na giełdzie.

By remont mieszkania przebiegał sprawnie, trzeba ustalić podstawowe sprawy: materiały – rodzaj i jakość, cenę usługi i termin zakończenia. Nie można dać się zbyć ogólnikowym: „Jakieś 2-3 tygodnie, szefie, zależy…” Przy takim podejściu ekipa skurczy się do jednego, w dodatku mało zdolnego ucznia, który będzie się babrał z robotą, a zleceniobiorca będzie szukał schronienia u rodziny. Natomiast w przeddzień oddania mieszkania do użytku zjawi się cała ekipa łącznie ze wsparciem z terenu, by po 18 godzinach powiedzieć: „Szefie, skończone!”. Niestety, takie podejście przełoży się na jakość, bo budowlanka ma swoje terminy i pewnych procesów – choćby schnięcia ścian przed ponownym malowaniem – przyspieszyć się nie da.

I rada na koniec. Należy się wystrzegać tych, którzy na pytanie o materiał, sposób kładzenia szpachli czy dopasowania paneli odpowiadają: „Będzie pan/pani zadowolony/a…”

Dodaj komentarz

Top