You are here
Home > Biznes i Finanse > Ramy do obrazów

Ramy do obrazów

ramy do obrazów

Dobierając ramę do obrazu, musimy zrobić to tak, aby komponowała się ona z obrazem oraz pomieszczeniem, w którym będzie znajdował się obraz. W ofercie rynkowej znajduje się bardzo dużo opraw do obrazu, wykonywane są także ramy niestandardowe spełniające oczekiwania klienta.

Oprawa obrazu to przede wszystkim wdrożenie wizji klienta w rzeczywistość. Klient sam decyduje, jak rama ma wyglądać oraz w jakim stylu ma być wykonana. Decydując się na konkretny rodzaj ramy musimy wziąć pod uwagę 3 aspekty przy wyborze. Po pierwsze rama powinna korespondować ze stylem obrazu, nie odwracając od niego uwagi. Po drugie musimy mieć pewność, że rama wkomponowuje się w wystrój wnętrza, w którym obraz będzie wisiał. Po trzecie warto zastanowić się, czy nasz obraz wymaga tradycyjnej ramy. Przy wyborze ramy do obrazu musimy pamiętać o tym, że rama nie może zbytnio przypominać obrazu, ponieważ będzie się z nim zlewać. Rama ma stanowić zbilansowany kontrast do obrazu, ma wydobyć z niego to, co najlepsze, podkreślając jego oryginalność. Jeśli decydujemy się na ramę w kolorze, musimy ten wybór dokładnie przemyśleć. Błędem jest dążenie do tego, aby kolor obrazu i kolor ramy się synchronizował, tak aby uzyskać jednolitą całość. Efekt takiego działania nie będzie idealny, ponieważ nie ma możliwości, aby w sposób perfekcyjny dobrać pozornie takie same barwy. Najlepszym rozwiązaniem jest dobór kolorów uzupełniających się nawzajem. Jeżeli mamy do czynienia z obrazem abstrakcyjnym, czy też nowoczesnym najlepszym rozwiązaniem będzie zakup prostej geometrycznej ramy bez zbędnych zdobień.

Ramy do obrazów zakupimy w firmie NIELSEN. Bogata oferta firmy pozwoli, każdemu klientowi znaleźć ramę inną niż zwykłe. Jeżeli nie możemy zdecydować się na konkretny rodzaj oprawy, to doświadczeni specjaliści pomogą nam dokonać wyboru. W ofercie znajdują się również ramki drewniane.

Zobacz też: Ramki drewniane, ramy do obrazów | Nielsen Polska

Dodaj komentarz

Top