You are here
Home > Rodzina i Dzieci > Pojazdy dziecięce dla Twojej pociechy!

Pojazdy dziecięce dla Twojej pociechy!

pojazdy dziecięce

Lalki są używane przez człowieka od zarania dziejów, archeolodzy i poszukiwacze skarbów znajdowali lalki w grobowcach w Egipcie, wiek najstarszych jest oceniany na dwa tysiące lat przed naszą erą. Współczesne lalki są głównie wykonane z tworzyw sztucznych ale możemy też znaleźć lalki szmaciane czy wykonane z porcelany.

Chociaż lalki głównie kojarzymy z zabawkami dla dziewczynek oraz chłopców, są one również przedmiotem kultu religijnego, stanowią element dekoracji mieszkania, domu albo są zbierane przez kolekcjonerów – nie tylko te ozdobne – porcelanowe ale także kultowe zabawki wykonane z tworzyw sztucznych, poszukiwane przez kolekcjonerów, sprzedawane za duże sumy pieniędzy. Lalki można spotkać też w teatrze, gdzie główne role odgrywane są przez lalki sterowane przez pracownika teatru pociągającego za sznurki.

Współcześnie te figurki kojarzymy głównie jako lalki dziecięce, które znajdują się w pokoju każdej dziewczynki – dzięki takim lalkom dziewczynki mogą rozwijać swoją wyobraźnię, ubierając lalkę w różne stroje lub dekorując jej domek wykorzystując niezliczone pomysły. Mogą bawić się także z rówieśniczkami, zacieśniając relacje i nawiązując przyjaźnie albo w pojedynkę. Chłopcy rzadziej bawią się lalkami, do zabawy wykorzystują oni głównie figurki superbohaterów i pojazdy dziecięce takie jak plastikowe samochodziki.

Dla chłopców znaczenie ma głównie rywalizacja i możliwość uratowania świata z rąk przestępców, tak jak w kreskówkach bądź filmach o superbohaterach – elementy dekoracji czy ubieranki nie mają dla nich znaczenia.

Dodaj komentarz

Top