You are here
Home > Zdrowie i Uroda > Olej konopny na wiele przypadłości

Olej konopny na wiele przypadłości

medyczne konopie

W dzisiejszych czasach można zauważyć znacznie zwiększony odsetek ludzi, którzy interesują się naturalnymi sposobami leczenia, szczególnie jeśli chodzi o niegroźne przypadłości. Nic zatem dziwnego, że modne stało się czerpanie ze źródeł, czyli stosowanie wyciągów z roślin, które od wieków stosowane były przez nasze babcie.

Zatem nikogo nie dziwi nagły wzrost popularności jaki odnotował ostatnio olej z nasion konopi. Każdy słyszał o tej roślinie z uwagi na jej kontrowersyjne właściwości, jednak wersja, którą można dostać w Polsce jest pozbawiona THC. Dlatego olej konopny może być stosowany bez obawy, że wywoła u nas niepożądane efekty. A naprawdę warto go stosować, lista jego zalet jest bowiem bardzo długa.

Olej konopny jest przede wszystkim stosowany w kosmetologii, jako dodatek do kremów do twarzy, głównie tych o działaniu przeciwzmarszczkowym. Nasiona konopi są bowiem doskonałym źródłem witaminy E a także antyoksydantów, które spowalniają starzenie się komórek. Również na przesuszone włosy zalecany jest olej z nasion konopi, który sprawia, że cebulki włosów odbudowują się. Jednak konopie medyczne zastosowanie również posiadają. Olejek stosowany regularnie może pomóc przy stanach lękowych oraz lekkiej depresji.

Olejek można wkrapiać sobie do herbaty jako lekarstwo na jesienną chandrę. Poza tym coraz więcej badan udowodniło jego zbawienny wpływ w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Jednak jeśli olej konopny ma nam służyć jako lekarstwo należy uprzednio skonsultować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Top