You are here
Home > Dom i Ogród > Ogniotrwałe materiały

Ogniotrwałe materiały

papier ceramiczny

Budowa domu lub rozległe remonty wymagają użycia przeróżnych materiałów, często bardzo wyspecjalizowanych, takich jak materiały ognioodporne. Nader często bywa, że odgórne wytyczne narzucają użycie właśnie takich materiałów. Dlaczego? Chodzi głównie o bezpieczeństwo osób, które tam będą przebywały, przepisy dotyczą więc budynków użyteczności publicznej. Nie wystarczają dobre drogi i plany ewakuacyjne – trzeba mieć pewność, że w razie zaprószenia ognia pożar nie rozprzestrzeni się szybko, stwarzając poważne zagrożenie dla ludzi.
Na rynku dostępne jest coraz więcej świetnej jakości materiałów, które dobrze izolują ciepło i nie pozwalają na stworzenie zagrożenia. Papier ceramiczny jest dostępny w grubych rolkach albo ryzach różnego formatu. Można go skutecznie owijać wokół różnych powierzchni, ma zastosowanie na przykład w szczelinach dylatacyjnych lub pod kształtki ceramiczne. Tworzy dodatkową lub bazową, solidną warstwę amortyzującą i ogniotrwałą.
Zastosowanie takich materiałów jak materiały ogniotrwałe w budowie lub wykończeniu wnętrz nie zawsze jest odgórnym wymogiem. Niektórzy decydują się na to zupełnie z własnej inicjatywy, żeby dodatkowo zabezpieczyć dom lub lokal przed nieszczęśliwymi wypadkami. To dobra praktyka, ponieważ materiały ognioodporne pozwalają cieszyć się większym poczuciem bezpieczeństwa. Nawet jeśli w okolicy pojawi się ogień, dobra izolacja skutecznie zatrzyma jego rozpowszechnianie się i nie dopuści do katastrofy. Warto to rozważyć, nawet gdy przepisy nie wymagają.

Informacji do artykułu pochodzą z tej strony: www.ceramic.com.pl

Dodaj komentarz

Top