You are here
Home > Dom i Ogród > Nowinki techniczne

Nowinki techniczne

Domy w ostatnich latach stały się smart. Zaczęło się od elektrycznych bram i drzwi garażowych poprzez inteligentne włączanie światła na ruch czy poprzez smartfona do całkowicie sterowalnych sprzętów AGD poprzez smartfony. Wiele rzeczy w domu się zmieniło, wiele zostało ulepszonych tak aby ułatwić życie użytkownikom.
Jednym z takich udogodnień są na przykład odkurzacze centralne (Poznań). Pewnie dla wielu osób odkurzanie wielkim, nieporęcznym odkurzaczem spędzało sen z powiek. Wyciąganie go, składanie, utrzymanie czystości filtrów i kontrola zapełnienia worka była uciążliwa? Dlatego teraz możliwe jest takich właśnie odkurzaczy centralnych.

Działają one na prostej zasadzie. Jeden silnik gdzieś w odległym kącie domu czy piwnicy, jeden przewód ssący i końcówka do pracy. Wyciągasz wąż, podłączasz go do otworze w ścianie i możesz odkurzać w każdym rogu pokoju bez konieczności zmiany kontaktu, gdy kabel od zwykłego odkurzacza był za krótki. To jest właśnie system centralnego odkurzania.

Jego cena może nie jest zbyt niska ale gwarantuje wygodę, za którą jesteśmy w stanie wydać sporo. Taki odkurzacz działa cicho bo silnik- źródło hałasu jest gdzieś daleko, nie ma możliwości zanieczyszczenia powietrza kurzem i roztoczami ze starych i nieświeżych filtrów powietrza, gdyż filtry są zamontowane tam gdzie silnik. Dzięki temu zyskujemy spokój, efektywność, czas, oszczędzamy na workach- do zbierania brudu używane są pojemniki o różnej wielkości.

Odkurzacze centralne może być już zaplanowany w fazie budowy domu. Wtedy zaoszczędzimy czas i pieniądze związane z przebudową domu. Gwarancja takich urządzeń to od 5 nawet do 10 lat. Dzięki temu można powiedzieć, że system centralnego odkurzania będzie na całe życie. Nie to co zwykłe odkurzacze, które bardzo lubią się psuć.

Dodaj komentarz

Top