You are here
Home > Hobby i Rozrywka > Lekcje gry na instrumencie muzycznym

Lekcje gry na instrumencie muzycznym

szeroko dostepne lekcje pianina w krakowie

Zajęcia muzyczne rozwijają zdolności intelektualne i manualne każdego dziecka lepiej, niż jakiekolwiek inne hobby. Powiedzieć można, że fortepian jest uniwersalnym instrumentem muzycznym – repertuar fortepianowy jest najbardziej zróżnicowany, a zakres rozwijanych w dziecku zdolności jest w przypadku tego instrumentu najszerszy. Optymalnym rozwiązaniem jest więc nauka gry na pianinie.

Oczywistym wyborem w przypadku większości dzieci jest więc właśnie pianino – pozostaje nam jeszcze wybór nauczyciela. Kraków jest najważniejszym ośrodkiem kulturalnym w Polsce, miastem, w którym działają dziesiątki szkół i ognisk muzycznych. Wybór dobrego nauczyciela nie będzie więc problemem. W naszym mieście działają przecież najlepsi w kraju nauczyciele gry, kształceni na jednej z najważniejszych uczelni, którą jest Akademia Muzyczna w Krakowie. Ze względu na dostępność wielu wysokiej klasy nauczycieli, lekcje gry na pianinie w Krakowie nie należą do szczególnie drogich.

Rozszerzając wątek kosztów lekcji pianina, to u doświadczonych nauczycieli, przy założeniu jednej lekcji w tygodniu, zapłacimy około 240 złotych miesięcznie, zaś ucząc się pod okiem studentów Akademii Muzycznej wydamy mniej więcej kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Warto jednak zadbać o to, by nasze dzieci (zwłaszcza te najzdolniejsze) kształcili najlepsi nauczyciele pianina – zdarza się, że zajęcia prywatne prowadzą nawet profesorowie.

Naukę gry na instrumencie muzycznym pragnie podjąć także wielu dorosłych. Nigdy nie jest na to za późno. W dojrzałym wieku trudno wprawdzie liczyć na to, że zostaniemy wirtuozami, mają one jednak wiele zalet. Lekcje skierowane do osób dorosłych są wspaniałą rozrywką i drogą prowadzącą do lepszego zrozumienia świata muzyki. Chodzi tu przecież nie tylko o praktyczną umiejętność gry, ale także o nabywane w czasie zajęć informacje z teorii muzyki.

Dodaj komentarz

Top