You are here
Home > Dom i Ogród > Jakie osłony okienne wybrać?

Jakie osłony okienne wybrać?

nowoczesne markizy

Markiza tarasowa daje cień w gorące, słoneczne dni. Przed zakupem pamiętaj jednak, aby sprawdzić jak dobrać najlepszą markizę na swój taras, zapoznając się z wszystkimi możliwymi rodzajami takich osłon. Jak działają markizy? Tkanina dająca cień taras zwija się na rurę nawojową, która jest połączona z belką mocującą pozwalającą na przytwierdzenie markizy do ściany lub płyty balkonowej.

Bardzo istotnym elementem markizy są składane ramiona, które poruszają się znajdującymi w nich sprężynami. Ruch ramion powoduje rozwijanie lub zwijanie tkaniny, czyli poszycia markizy. Warto, żeby ten element był solidny, co będzie gwarancją, że nasze markizy posłużą nam przez dłuższy czas. Ładne i porządne markizy we Wrocławiu znajdziemy na krakzalwroclaw.pl/produkty/markizy.

Przejdźmy teraz do całkiem innego typu osłon okiennych, jakim są rolety, które stanowią najlepszą alternatywę dla zasłon. Dzięki nim pomieszczenia nabierają lekkości i stylu. Ponadto są dobrą ochroną przed słońcem. Warto rozpatrzyć to korzystne rozwiązanie już na etapie projektowania wystroju wnętrza pokoju lub domu. Wystrój wnętrza to kwestia gustu. Dlatego w czasie wyboru rolet należy kierować się przede wszystkim swoimi upodobaniami. Rolety rzymskie nie nawijają się na rolkę, lecz przy użyciu prostego mechanizmu składają się falami po pociągnięciu za sznurek. Są wzmacniane poprzecznymi fiszbinami, dzięki którym mają możliwość równomiernego składania się. Jest to rozwiązanie mało skomplikowane i bardzo estetyczne.

Czasy, gdy żaluzje były mało estetyczny i źle działającym rzędem pogiętych listewek, dawno minęły. Obecnie powracają jako innowacyjny systemy osłaniania okien, które same w sobie stanowią istotny element wystroju wnętrza. Dużą różnorodność kolorów i rozmiarów lamelek odnajdziemy wśród żaluzji aluminiowych, które mogą nawet do złudzenia przypominać te wykonane z drewna. Żaluzje z naturalnego drewna mają jednak swój osobisty urok, wyglądają elegancko i solidnie.

Dodaj komentarz

Top