You are here
Home > Hobby i Rozrywka > Jaki lakier po stłuczce?

Jaki lakier po stłuczce?

lakiernik samochodowy

Może to spotkać niestety każdego kierowcę – wypadek lub stłuczka. Co zrobić z samochodem gdy znajdziesz się w takiej sytuacji niekoniecznie zawinionej przez siebie? Po pierwsze skontaktuj się z zakładem ubezpieczeń, aby jak najszybciej rozpatrzono twoją sprawę ponieważ pieniądze z ubezpieczenia pokryją naprawę twojego samochodu.

Gdy już załatwisz formalności związane z ubezpieczeniem będziesz mógł zająć się wyborem odpowiedniego warsztatu, który naprawi twój samochód. W przypadku niewielkiej stłuczki lub otarcia gdy będziesz potrzebował jedynie pomalować np. jeden z błotników będziesz musiał zwrócić uwagę na lakiery samochodowe. Dla większości kierowców główną cechą będzie odcień samego lakieru, tak aby był jak najbliższy oryginałowi. Jednak jest to tylko jeden aspekt, na który powinieneś zwrócić uwagę.

Warto również przyjrzeć się akcesoriom do lakiernictwa jak na przykład taśmom maskującym czy paskom ściernym. Lepiej postawić na te z wyżej półki, na przykład marki INDASA. Charakteryzują się one wyższą jakości co z pewnością przełoży się na końcowy efekt położenia nowego lakieru.

Lakier do auta wpływa tez na to czy w przyszłości nie pojawią się nowy rysy czy otarcia. Im jego lepsza jakość tym będziesz miał mniej problemów. Niestety cena nowoczesnych lakierów nie jest najniższa, jednak dają one gwarancję, że nie tylko odcień będzie idealny, ale również nie spotkają nas żadne nieprzyjemne niespodzianki w przyszłości związane z odpryskiwaniem lakieru. Dodatkowo lakiery z wyższej półki są znacznie bardziej odporne na niekorzystne warunku atmosferyczne, a dzięki temu twój samochód o każdej porze roku będzie wyglądał idealnie.

Obecnie najpopularniejsze są lakiery wodne, które charakteryzują się stosunkowo niską ceną, a jednocześnie zapewniają wysoką jakość. Nowe lakiery samochodowe dodatkowo muszą spełniać wyśrubowane normy środowiskowe.

Dodaj komentarz

Top