You are here
Home > Praca i Szkolenia > Jak uatrakcyjnić szkolenie BHP?

Jak uatrakcyjnić szkolenie BHP?

szybkie i wygodne szkolenia bhp

Do najmniej przyjemnych obowiązków związanych z rozpoczynaniem pracy lub studiów z pewnością należą szkolenia BHP. Choć są niezwykle istotne, większość pracowników czy też studentów uważa je za po prostu nudne. Trudno im się dziwić – filmiki instruktażowe nie porywają, a takie szkolenie wymaga najczęściej spędzenia przynajmniej kilku godzin na oglądaniu ich oraz słuchaniu instruktora.

Jednak można zamienić stacjonarne szkolenia na o wiele nowocześniejsze i lepiej przez odbiorców przyjmowanie szkolenia BHP online (este-secura.pl/szkolenia-bhp-online). Taka metoda szkolenia pracowników czy też studentów polega na udostępnieniu im materiałów przez sieć w kontrolowany sposób, tak aby wiedzieć, kto już je dostał.

Następnie w określonym terminie przystępujący do szkolenia muszą zapoznać się z nimi dokładnie i wypełnić zwięzły test, który sprawdza, ile wynieśli ze szkolenia. To także stwarza pewną przewagę nad stacjonarną ich formą. Zwykle nie sprawdza się przecież wiedzy osób kończących szkolenie, więc nie ma pewności, czy choćby uważnie wysłuchali treści przekazywanych im przez instruktora. Przez internet da się to sprawdzić.

Trudno winić instruktorów BHP za to, że szkolenia nie są atrakcyjne – ich rola jest przecież zupełnie inna, powinny przede wszystkim uczyć, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i zapobiegać wypadkom, pożarom i nieszczęściom. Antidotum na to może być szkolenie przez internet, które wymaga przeczytania materiałów we własnym tempie oraz zaliczenia krótkiego testu opartego na najistotniejszych informacjach wyniesionych ze szkolenia.

Dodaj komentarz

Top