You are here
Home > Dom i Ogród > Jak samodzielnie zaprojektować ogród?

Jak samodzielnie zaprojektować ogród?

róże rabatowe

Własny dom daje nam niesamowitą szansę na stworzenie dla siebie idealnego miejsca na świecie. W tym celu musimy więc zadbać nie tylko o sam budynek jak i jego wnętrze, ale także o jego całe otoczenie. Musimy więc tak zaprojektować ogród, aby stał się on ozdobą naszego domu. Na szczęście spokojnie zrobimy to samodzielnie i nie musimy w tym celu korzystać z pomocy architektów krajobrazu.

Zanim jednak zdecydujemy się posadzić róże parkowe, ustalmy, w jakim celu będziemy wykorzystywać swój ogród. Jeśli ma być on miejscem do zabaw dla naszych dzieci, musimy zostawić trochę wolnej przestrzeni na takie szaleństwa. Wyznaczmy więc sobie ten teren i nie sadźmy w nim żadnych kwiatów. Następnie, wokół całego domu posadźmy estetyczny trawnik. Pamiętajmy, aby go regularnie podlewać i przycinać. Dzięki temu trawa będzie dobrze wyglądać.

Później możemy przejść już do wyboru kwiatów, czyli do najprzyjemniejszej części. Zdecydujmy się więc na stworzenie małych rabatek i w nich umieśćmy róże rabatowe oraz inne krzewy kwiatowe. Zastanówmy się również, czy dysponujemy wolnym czasem, aby przeznaczyć go na prace ogrodowe. Jeśli nie, powinniśmy stawiać na rośliny wieloletnie lub te, które są łatwe w pielęgnacji. Takimi kwiatami będą m.in. róże okrywowe oraz wszelkiego rodzaju zioła np. mięta, która bardzo szybko się rozrasta. Idealnie sprawdzi się więc na skalniakach.

Nie musimy więc wcale znać się doskonale na kwiatach, jeśli chcemy samodzielnie zaprojektować swój ogród. Wystarczy ,że zdobędziemy pewne, podstawowe informacje, a następnie przygotujemy sobie plan działania. Postępując według niego ostatecznie stworzymy cudowny ogród.

Dodaj komentarz

Top