You are here
Home > Dom i Ogród > Inwestycja w nowe mieszkania

Inwestycja w nowe mieszkania

nowe mieszkania - Ruczaj w Krakowie

Jednym z najlepszych rodzajów inwestycji jest dziś kupno własnego „M”. Sprzedaż mieszkań w Polsce wciąż rośnie. Najchętniej kupowane są lokale w dużych miastach – w Warszawie, Gdyni, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu. Metraż, standard i rodzaj kupowanego lokalu zależy głównie od zasobności i potrzeb kupującego. Jak to wygląda w stolicy Małopolski? Zapraszam do lektury.

Jeśli chodzi o Kraków, to najczęściej wybierane są mieszkania z rynku wtórnego w blokach zlokalizowanych stosunkowo niedaleko od centrum lub na osiedlach z dobrą komunikacją do centrum. Warto jednak zauważyć, że coraz lepiej sprzedają się również lokale w nowo wybudowanych inwestycjach. Mieszkania deweloperskie w Krakowie znajdują więc coraz więcej chętnych, a bardzo często kupowane są tylko po to, by od razu zostały wynajęte. W końcu Kraków jest miastem, w którym mieszkania wynajmowane są na potęgę, głównie przez dziesiątki tysięcy studentów.

Jednym z najprężniej rozwijających się pod względem sprzedaży nowych mieszkań prosto od dewelopera miejsc na mapie Krakowa jest Ruczaj – dzielnica, która jeszcze 10 lat temu wyglądała kompletnie inaczej. Ruczaj jest obszarem nazywany żartobliwie „sypialnią Krakowa”. Obejmuje kilka osiedli nowych bloków, sklepów, hoteli, a także biurowców. Znajduje się tam także nowoczesny kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz biblioteka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Umiejscowienie na Ruczaju bardzo wielu miejsc pracy (we wspomnianych biurowcach) oraz uczelni spowodowało, że nowe mieszkania Ruczaj oferuje w ogromnych ilościach, bo i zapotrzebowanie na właśnie nowe mieszkania na Ruczaju rośnie z roku na rok. Dodatkową zaletą jest doskonała komunikacja miejska, która obejmuje nawet pętlę na najdalej wysuniętym od centrum osiedlu. Kupno nowego mieszkania na Ruczaju to doskonała inwestycja na lata.

Dodaj komentarz

Top