You are here
Home > Zdrowie i Uroda > Fizjoterapia i masaże

Fizjoterapia i masaże

masaż sportowy

Fizjoterapia, masaż leczniczy oraz masaż sportowy to propozycje dla wszystkich tych osób, które chciałyby skorzystać z tego rodzaju usług. O tym, że masaż to bardzo dobry sposób nie tylko na pozbycie się określonych dolegliwości, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Zapewne dokładniejszych informacji udzieliliby nam w tym momencie ci wszyscy, którzy takie doświadczenia mają za sobą. Skoro już została wywołana fizjoterapia, warto poświęcić temu zagadnieniu nieco miejsca.

Na początek weźmy masaż sportowy. To przede wszystkim stały element w szerokich przygotowaniach do zawodów każdej osoby, która sport uprawia zawodowo. Chodzi bowiem o to, żeby w swoisty sposób zabezpieczyć mięśnie przed zakwasami, poprawić napięcie mięśniowe, jak również sprawić, żeby organizm szybciej regenerował się po wysiłku i szybciej dochodził do siebie po ewentualnej kontuzji. De facto ten rodzaj masażu to część programu treningowego danego sportowca. Nie chodzi o wyciszenie i zrelaksowanie organizmu, ale o coś zgoła innego, m. in. o przywrócenie mięśniom siły, o poprawienie krążenia oraz dotlenienie organizmu. Więcej informacji i masażu sportowym odszukasz na stronie fizjoterapiaortomed.pl/uslugi/masaz-sportowy/.

Z kolei masaż leczniczy polega na wykorzystywaniu dotyku w celu wywołania uczucia odprężenia i dobrego samopoczucia. Oczywiście istnieje wiele technik tego masażu i stosuje się je w zależności od potrzeb. Może to być nacieranie, ugniatanie, głaskanie, a nawet mocne oklepywanie skóry, mięśni czy stawów. Ten masaż można śmiało łączyć z innymi zabiegami leczniczymi, np. aromaterapią, hydroterapią czy jeszcze innymi.  Aby każdy masaż był skuteczny, trzeba go wykonywać systematycznie.

Dodaj komentarz

Top