You are here
Home > Dom i Ogród > Estetyka oświetlenia ledowego

Estetyka oświetlenia ledowego

profile aluminiowe led

Wielu z nas posiada w swoim domu oświetlenie LEDowe. Bardzo często zarzuca się, że diody ledowe wyglądają jak oświetlenie choinkowe. Taśmy i diody ledowe montuje się zazwyczaj w taki sposób, aby nie były widoczne podczas codziennego użytkowania. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy taki montaż nie jest możliwy i nie może mieć miejsca.

W takim przypadku wręcz niezbędny i bardzo przydatny będzie profil LED. Profile LED mają znaczenie nie tylko ze względu na estetykę, ale również na ich zastosowanie oraz praktyczność. Czym zatem są profile LED? Otóż przyjmują one zazwyczaj formę, jaką jest wklęsła listwa.

W takiej listwie montowana jest taśma LED i diody ledowe, a następnie przykrywa się to matową osłoną, która wykonana jest z pleksi, która posiada trzy główne funkcję:
– zabezpieczającą,
– estetyczną,
– oraz zmieniającą światło.

Profile LED pozwalają na zamaskowanie taśmy, na której znajdują się diody ledowe, dzięki czemu wyglądają dużo bardziej estetycznie. Podczas montażu pasków ledowych w podwieszanym suficie jest bardzo mało prawdopodobne, że ktokolwiek zobaczy taśmę, na której przymocowane są diody ledowe, jednak jeżeli chcemy je zamontować na przykład na szafkach w salonie, warto użyć profile ledowe.

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, aby używać profile LED jest przede wszystkim zabezpieczanie taśm LED przed takimi czynnikami jak woda czy uszkodzenia mechaniczne. Ważną wskazówką jest fakt, że w profilach LED montuje się wyłącznie taśmy, które nie są fabrycznie zabezpieczone przed wodą.

Dodaj komentarz

Top