You are here
Home > Dom i Ogród > Energooszczędne i dekoracyjne oświetlenie

Energooszczędne i dekoracyjne oświetlenie

oprawy led

Mieszkanie albo wolno stojący dom mają za zadanie zapewnienie nam dachu nad głową, ale oprócz schronienia, nasz wymarzony lokal powinien także spełniać funkcje estetyczne. Oprawy sufitowe LED, mogą się do tego aspektu wydatnie przyczynić. Salon, główny sprzymierzeniec rodziny w jej konsolidacji, zazwyczaj oświetlony bywa rzęsiście przez duży żyrandol, a nierzadko także wspomagające go kinkiety.

Czy jednak zawsze potrzebujemy tego rodzaju widoczności? Czy nie zdarza się nam wspólne oglądanie telewizji, czy spokojna rozmowa, dla której wsparciem okazałby się stonowany półmrok? W wypadku TV niezdrowo jest patrzenie nań w ciemności, z kolei jaskrawo oświetlona twarz nierzadko deprymuje rozmówcę, a głęboka ciemność w szczerej rozmowie jest niewskazana. Tutaj pomocnym będzie z całą pewnością ciepły blask dochodzący z sufitu, nie porażając jaskrawością ani nieograniczający widoczności.

Można w jego stonowanym świetle zmienić zajmowane miejsce, czy też udać się na chwilę do innego pomieszczenia nie potykając się o meble. Dotyczy to zresztą także i innych miejsc naszego lokalu. Łazienka, z dodatkowym oświetleniem podczas ablucji, przedpokój, przy zakładaniu i zdejmowaniu okryć wierzchnich, bez obawy zawadzania nimi o wystające kinkiet, czy wreszcie sypialnia, w której nie mamy jeszcze ochoty na sen, a czujemy na siłach do poczytania ze zrozumieniem książki.

W każdym z tych przypadków, oprawy LED będą niewątpliwie pomocne. Na zakończenie element równie istotny, jak funkcjonalność, czy estetyka takiego rozwiązania. Stosując tego rodzaju oświetlenie, oszczędzamy energię elektryczną, co jest niewątpliwą zaletą dla naszego budżetu, jak i sprzyja ochronie środowiska.

Dodaj komentarz

Top