You are here
Home > Dom i Ogród > A może nowoczesna aranżacja wnętrza?

A może nowoczesna aranżacja wnętrza?

aranżacja łazienki

Nowoczesność nie znaczy wcale ekstrawagancja, czy przepych. Wystrój domu w stylu nowoczesnym znaczy tyle, iż aranżacja wnętrza ma cechować się prostotą i oszczędnością formy. Nowoczesny dom, to światło i przestrzeń. Projekt pomieszczenia zakładający nowoczesny układ – stwarza otwartą przestrzeń, gdzie zacierają się granice pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.

Gdy jednak pragniemy zrezygnować ze zbytniego łączenia pomieszczeń, to możemy wówczas zastosować szklane przesuwane drzwi. Aranżacja wnętrza nowoczesnego zakłada widne pomieszczenia, które będą oświetlane światłem sztucznym, jak i naturalnym. A więc podstawą będą duże okna, przez które będzie przenikać dużo światła.

„Aranżacja wnętrza w stylu nowoczesnym sugeruje do wykończenia i umeblowania pomieszczeń użycie takich materiałów jak: drewno, szkło, stal, tworzywo sztuczne.” – podpowiada nam ekspert w tej dziedzinie, pracownik biura projektowego Orange Studio. Oświetlać pomieszczenia mają: kinkiety i reflektory. Aranżacja wnętrza nowoczesnego promuje jasne kolory, choć bywa z tym różnie i zdarzają się odstępstwa od normy. Czasem wnętrze nowoczesne posiada tylko dwa kolory: biały i czarny. Lub posiada jasny wystrój pomieszczeń, który przełamywany jest np. czerwienią.

Wnętrze nowoczesnego domu nie posiada dużo mebli i sprzętów. Tu nawiązuje do stylu minimalistycznego i do prostoty. Nowoczesność hołduje zasadzie „mniej, znaczy więcej”. Nowoczesne wnętrza emanują prostotą, a czasem wręcz surowością. Lecz surowość pomieszczeń mogą ocieplić kolory, lub stosowne dodatki. Najważniejsze w nowoczesnej aranżacji pomieszczeń jest to, aby stworzeniu wrażenia przestronności i światła.

Dodaj komentarz

Top